Minimalna ilość dokumentów do pożyczki

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co sprawia, że ludzie tak chętnie decydują się na zaciąganie pożyczek pozabankowych, to z pewnością powinniśmy wiedzieć, że w znacznej mierze, jest to minimum formalności, jakie trzeba tutaj załatwić. To sprawia, że nie trzeba tak wiele biegać za różnymi dokumentami, a więc też ludzie mają pewność, że faktycznie przyznanie takiej pożyczki nie zabierze wiele czasu.

Numer telefonu przecież znamy

Jeśli chcemy wiedzieć, jakie dane koniecznie będziemy musieli podać we wniosku o pożyczkę, to trzeba mieć świadomość, że będzie to chociażby numer telefonu, tak aby konsultant z danej firmy mógł w każdej chwili się z nami skontaktować. Z drugiej strony konieczny będzie także numer konta bankowego, bo przecież pieniądze które pożyczamy, muszą się jakoś znaleźć na naszym koncie. No i co najważniejsze, potrzebne będą dane z dowodu osobistego, takie jak chociażby jego numer i seria, ale oczywiście będziemy także musimy podać imię, nazwisko, wiek czy adres zamieszkania.

Zaświadczenia od pracodawcy nie potrzebujemy

Jeżeli nie chcemy, aby nasz pracodawca wiedział, że bierzemy pożyczkę, to z pewnością dobrą informacją będzie dla nas to, że nie potrzebujemy tutaj żadnego zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy nasze zdanie, że będziemy w stanie spłacić co miesiąc taką ratę, jaką ustalimy podczas zaciągania pożyczki.

Fakt, że potrzeba tutaj naprawdę niewiele dokumentów sprawia, że ludzie coraz częściej decydują się na to, aby zaciągać tego typu pożyczki w firmach pozabankowych, a nie w bankach, gdzie tych wytycznych jest znacznie więcej.